Fundacja "Instytut Społeczeństwa Otwartego"
Aktualności

Poznaj historię ludzi

Stanisława Skłodowska

Kara z sanepidu 5 482,85 złza próbę pokazania absurdu „dobrej zmiany”

Wesprzyj ofiary prześladowań politycznych

Bez możliwościODWOŁANIA

Jestem członkiem grupy Lotna Brygada Opozycji ( LBO ). Staramy się w sposób prześmiewczy pokazywać absurdy „dobrej zmiany”.

Dziesiątego maja 2020 w dniu nieodbytych niewyborów korespondencyjnych postanowiliśmy nakręcić pod pałacem prezydenckim krótki film pt. „wyniki exit pol” z tych niby wyborów… Czytaj więcej...
W tym celu udaliśmy się po godzinie 18 pod pałac niosąc rekwizyty w postaci Urny wyborczej z podobizną Sasina, maski Ziobry i coś jeszcze (nie pamiętam). Podjechaliśmy na parking przy ulicy Tokarzewskiego i na piechotę zmierzaliśmy do celu. Staraliśmy się trzymać dystans nakazany rozporządzeniem ministra zdrowia. Podeszło do nas kilku policjantów z pytaniem dokąd idziemy. Odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że pod pałac. Szliśmy dalej w towarzystwie policjantów, którzy komunikowali się z kimś za pomocą krótkofalówek. Na Krakowskim Przedmieściu przy ulicy Ossolińskich otaczało nas już kilkunastu policjantów i zaczęli nas legitymować. Z ich strony padła propozycja ukarania mnie mandatem w wysokości 500,- złotych, którego nie przyjęłam.

Po kilku dniach odwiedził mnie policjant, który dostarczył decyzję Sanepidu w Legionowie.

W tym samym dniu spisani zostali również: Katarzyna Pierzchała - fotografka z legitymacją prasową, Arkadiusz Szczurek, Karol Grabski, Adam Wiśniewski też z legitymacją prasową.

Ukarani zostali: Stanisława Skłodowska; Katarzyna Pierzchała i Adam Wiśniewski.

Wszyscy złożyliśmy odwołanie. Odpowiedź odmowna. Teraz jest złożony wniosek do WSA. Czekamy co sąd postanowi. W naszej sprawie występuje jako strona Rzecznik Praw Obywatelskich.